Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

 

Akpınar Halı Yıkama, 2006 yılından beri Malatya’da ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olarak değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Malatya’nın tescilli markası olarak Akpınar Halı Yıkama, Türkiye’nin en büyük ve Malatya’nın tek 32 fırçalı makinesine sahip olan tek firmasıdır. Halıların çeşitleri ve türlerine göre halıları ayırarak tek tek halıların birbirine karışmadan yıkanmasını sağlıyoruz. Toplamda 1000 metrekare kapalı alanda hizmet vermekteyiz.

Malatya’da ilk ve tek olarak 30 °C Derece Sıcak Su ile halı yıkayan tek firmayız, yıkanan halılar, su yumuşatma sistemi kullanılarak (kireç, sertlik, demir vs. sudaki mineraller) temizlenir ve halılar toz alma işlemine tabi tutulur. Makinemiz 32 fırçadan oluşmakta ve 5’li meç sistem olarak bilinen dairesel şekilde halının türüne göre baskı ve şampuan verilerek halılar tek tek yıkanır. Yıkama işleminden sonra halılar tek tek sıkma işlemine tabi tutulur. Halılar sıkma işleminden sonra leke işlemine tabi tutulur. Burada lekeli olan halılara leke uygulama işlemi yapılır ve burada halıya herhangi bir zarar ve deformasyon olmadan standart olarak bütün halılara uygulanır. Yapılan işlemlerden dolayı herhangi bir ekstra ücret talep etmiyoruz.

Firmamız, tamamen profesyonel ekip ve ekipmanlar ile yılın 365 günü sizlere hizmet vermektedir. Halınızı yıkatmak istediğinizde nerede, nasıl ve ne şekilde yıkama yapılması sizlerin en doğal hakkıdır. Halılar kurutma odasına asılarak burada halılara ortalama 10 ila 12 saat arası özel odada kurutularak paketleme bölümüne geçilir. Evlerdeki gırgır makine sistemine benzer emiş ve vakum gücü yüksek makine ile halılara tek tek tarama işlemi yapılır. Halılara parfüm ve poşetleme işlemi uygulanır ve halılar servise hazır hale getirilir.

Firmamız, halı yıkamanın yanı sıra sökülen halılara Malatya’da tek olan 3 iplikli ve yeni halıların overloğu gibi sistem ile halılarınızın tamir ve onarımını yapmaktadır. Ayrıca stor perde ve zebra perde yıkama işlemi yapılmaktadır. Perdeleriniz tek tek makinelerde yıkanır. Tamir gerektiğinde firmamız tamir işlemlerini de yapmaktadır. Battaniye ve yorgan hizmeti de vermekteyiz. Battaniye ve yorganlarınız tek tek endüstriyel makinelerde yıkanmaktadır. Koltuk ve kanepe temizliği yapılmaktadır. Fırçalama ve vakumlu sistem makinelerle evlere gelip tecrübeli personeller ile yerinde temizlik yapmaktayız.